субота, 4 липня 2020 р.

GoCamp Online (pilot) 2020

З 22 червня по 3 липня 2020 року громадська організація "Агенція сприяння місцевому самоврядуванню" взяла участь у пілотному проекті Go Global англомовному онлайн таборі GoCamp, який працював за програмою Art and Creativity. У проекті взяло участь 8 команд з міст і містечок України- Києва, Вишневого, Мелітополя, Рівного, Долішнього Шепота, Сторожинця, Новокаховки та волонтери з найрізноманітніших куточків світу - США, Бразилії, Шотландії, Уельсу, Чехії, Німеччини, Франції та Непалу.
    В нашу команду входило  9 учнів - Бельмега Андрій (11 клас), Долінська Віталіна (10 клас), Шевчук Крістіна (9 клас), Чорней Каріна (8 клас), Чорногуз Рустам (7 клас), Чорногуз Іванка (7 клас), Косован Павло (8 клас Черешенської ЗОШ), Бандура Денис (8 клас Вашківецької ЗОШ ), Крицька Юлія (9 клас Вашківецької ЗОШ) та волонтер з містечка Ноксвіль штата Тенесі Сполучені Штати Америки Тод Мартін Бучкович.
   Програма кожного дня розпочиналася об 11 годині ранку з ранкового енеджайзеру (кожна команда по черзі щодня готувала музичну руханку) , та загальної сесії, де учні спільно у зумі переглядали презентації, відео, закріплювали набуті знання в ігровій формі за допомогою різних мобільних застосунків. Після обідньої перерви відбувалися практичні заняття, де учні виконували творчі завдання на дану тему. Завершувався день презентацією про одну з країн, яку презентували волонтери.
   Участь в активностях дозволила як активізувати вживання англійської мови так і розвинути, або я б навіть сказала відкрити творчий потенціал учнів.
   Детальніше про активності в таборі дивіться фото та відео звіт.

День 1 The role of Creativity.
Це був такий собі вступний день. На вітальній сесії учні навчилися голосувати за допомогою панелі participants у зумі, коли відповідали на запитання про себе, свій вік. Потім пограли у гру Кахут. Далі подивилися вітальне відео від команди Snapchat з Сполучених Штатів та прослухали вітальне слово від представника компанії snapchat в Україні. Далі себе представляли  кожна команда та волонтери.
Після обіду ми з учнями переглянули презентацію про Крістофа Німана та виконали творче завдання "Малюнки в стилі Christoph Niemann". У цьому завданні вперше відкрила деяких учнів з іншої сторони. Всі роботи викладалися на ресурсі Padlet, де їх і можна переглянути.
Це презентаційне відео нашої команди.

Це наші творчі роботи першого дня.


День 2 Contemporary Art
День розпочався з енерджайзера, який провела Даша Арцимєєва, координатор нашого табору.



Методом рендомного вибору обрали команду, яка наступного дня буде проводити ранковий енерджайзер

У чаті діти писали своє розуміння того, що таке Art і що таке Contemporary. Потім учні виконали інтерактивні завдання на ресурсі EdPuzzle. Це завдання і зараз може виконати хто хоче, натиснувши на посилання.

Переглянувши ще одне цікаве відео, учні пограли в гру Кахут, щоб закріпити опрацьовану інформацію.







Учні вивчили багато нових слів, та можна сказати, стали компетентними у видах сучасного мистецтва та їх назвах.
Пограти у гру можна ще раз ТУТ


Також у плані роботи була ще одна цікава активність, яку наша команда встигла виконати  - це спробувати себе у якості художників на ресурсі https://www.tate.org.uk/kids/games-quizzes/art-parts. Дуже цікаво - у відомих картин пропущено деякі частини. Ви маєте змогу їх домалювати. Тоді вам показують оригінал картини, як воно мало би бути - і паралельно ви можете зберегти свою творчість. Творчість наших учнів дивіться на цій дошці.

Made with Padlet

Потім ми  переглянули презентацію про мистецтво створення колажу та працювали в команді над створенням колажів на тему FUTURE (майбутнє). Ось наші роботи:
Made with Padlet

Наприкінці табірного дня ми обговорили роботи, висловлюючи свою думку When I look at this collage, I feel.....та о 15.30 відвідали презентацію країни Уельс волонтеркою Caroline.




Післ перегляду презентації пограли в Кахут - що запамятали про Уельс.




День 3 Emotional intellegence and Cooking
День розпочався як завжди з ранкового енерджайзера. Чому я тут викладаю чорні малюнки? Тому що на них видно, що наші учні були присутні на сесії.


 Далі на сесії про емоційний інтелект переглядали цікаве анімаційне відео Inside out про те, як наші почуття можуть керувати нами, а потрібно навпаки, навчитися керувати ними.



Ці пять героїв - це наші почуття - радість (Joy), сум (Sadness),гнів (Anger), страх (Fear), та огида (Disgust)
Далі учні переглянули ще одне відео про емоційний інтелект ТУТ та виконали завдання в розділах Think та Discuss.
Після перегляду ось цього відео учні пограли в гру Кахут , де потрібно було за виразом обличчя здогадатися, яке почуття воно передає. Учні ознайомилися та вивчили нову лексику до теми Feelings.







Дуже цікавою була презентація про те, як вибір їжі та продуктів впливає на наш настрій та почуття і що потрібно з'їсти, щоб твій настрій змінився.




Після обіду учні працювали у своїх командах над створенням Food Art (креативні їстивні картини). Переглянути їх можна тут:

Made with Padlet

І ще одним креативним завдання було створити своє емоційне потрфоліо. Це колаж з 8 фотографій, які виражають різні почуття. Наприкінці табірного дня ми обговорювали кожне портфоліо - учні відгадували, яке почуття відображено на фото, а власник фото підтверджував чи спростосував ці догадки. Наші емоційні портфоліо ось тут:

Made with Padlet

Завершився табірний день цікавою презентацією Мартіна Бучковича про Сполучені Штати. Хоч Мартін за професією еколог, та в цій презентації можна було подумати, що він історик.











День 4 Music
Розпочався  день як зазвичай ранковою зарядкою. Її провів колега зі Сторожинця Юрій Гурей. Всі потанцювали під пісню I am a music man by Learning Station







 Щоб почати тему "Музика" пограли у гру "Чи знаєте ви жанри музики" на ресурсі quizziz. Було дуже цікаво згодом дізнатися, що насправді є 41 жанр музики, та 337 так званих "піджанрових" категорій.
Також висловили свої думки про вплив музики на людину


Далі переглянули дуже цікаве відео "Еволюція музики 1960-2019"
За допомогою інструменту Mentimeter висловили  думку про свою улюблену музику


А потім порівняли наші вподобання з вподжобаннями людей світу.
 Дуже цікавою була гра у quizziz "Який це музичний інструмент?", де за звуком потрібно було його впізнати.

І ще одна цікава активність - впізнати пісню за емоджі.





Практична частина цього дня теж була дуже цікавою Спочатку ми виготовляли шумові інструменти. Потім ми під супровід свого власноруч виготовленого інструменту записали уривок своєї улюбленої пісні та склали плейлист улюблених пісень. Інструменти та пісні можна подивитися і послухати ось тут.
Made with Padlet

Також ми колаборативно нашою командою записали супровід до пісні Dance Monkey

Іншим творчим завданням було спробувати себе у ролі композитора та скласти музику на сайті  soundation.com Також учні використали і інші додатки для створення музики, наприклад Groovepad. Всі наші музичні "шедеври" зібрані ось тут:

Made with Padlet

Як зазвичай, табірний день завершився презентацією Френа Чада (або Пуберта) про Францію.











(Знову ж таки три однакових слайди, але там є коментарі моїх учнів)

День 5 Faxhion and Design
Ранок розпочався з ранкової зарядки.

 Темою дня сьогодні була Мода і Дизайн. Розпочалася тема з загадок про одяг. Наприклад:
Відповідь: address
 Скільки дірок є у цій футболці: (8)
Далі учні пограли у гру на уважність та заодно повторили лексику до теми Одяг. 


Також учні проголосували, який стиль одягу їм подобається найдужче.



Це я відмічала своїх учнів, присутніх на сесії
Цікаві два способи переробки одягу. Перший - це коли ти зі старої одежини переробляєш якісь деталі і зявляється нова. Другий - коли одяг повністю іде на утилізацію.

А чи чули ви, що брендова компанія Nike виготовляє як футболки так і кросівки з перероблених пластикових пляшок?





Також учні переглянули цікаве відео 100 років моди.


Практична робота цього дня полягала у створенні одягу майбутнього. Ми з учнями переглянули відео про 3Д друк одягу.
https://www.ted.com/talks/danit_peleg_forget_shopping_soon_you_ll_download_your_new_clothes#t-368077
Також ми використали ідеї, які подивилися на сесії. ми вирішили зосередитися більше на змісті одягу ніж на його формі та приділили трішки уваги англійській мові. Тому всі наши "вироби" були описані та озвучені у нашому показі мод. Ось як це було:

Made with Padlet

Наприкінці табірного дня учні взяли участь в голосуванні, якими були ці 5 днів табору.


Також учням дали завдання завантажити додаток snapchat на телефон та Lens studio на компютер для подальшої роботи.





І завершився табірний день презентацією волонтерки Kirsty про Шотландію.







У цьому фільмі кузина Керсті робила озвучку пісні.
Ось так завершився перший тиждень нашого онлайн-табору.

День 6 Dance and Performance Art
День розпочався як завжди з ранкового енерджайзера.


Учні написали в чаті, що для них означає танець.



Потім ми  переглянули цікаве відео Еволюція танцю.


Потім пограли у гру Кахут, щоб закріпити отриману інформацію.

Тут я перемогла, бо Hill - це я
Учні переглянули відео "What is performance Art", що, до речі, виявилося дуже цікавим видом мистецтва.
Особливо вразило відео  John Cage's 4'33'', що насправді було мистецтвом перфомансу тиші.



Тут ми розбирали, яке фото зображає який вид перфомансу

В практичній частині нас очікував сюрприз - майстер клас від балерини Національної Опери України Ольги Зарецької. У дівчат є відео зуму, де ми практикуємо балетні па....Після 30 хвилин практикування постановки рук та ніг, вивчення першого падегра та ознайомлення з другим падегра я зрозуміла, що балет - це дуже виснажлива праця, і недарма балерини швидко йдуть на пенсію.

Завдання для команд було обрати проблему, яка стосується чи твоєї країни чи твого регіону та відобразити її засобами перфомансу. Ми обговорили і обрали дві проблеми. Перша - це безпритульні тварини. Тож, кожен учасник команди сфотографувався зі своїм улюбленцем і ми виготовили колаж. Друга проблема, яка стосується нашого регіону - це вирубування лісів. Тож кожен учасник показав, як він береже дерева, я ми зробили невеличке відео. Свої роботи ми презентували перед усіма іншими учасниками та волонтерами після обідньої перерви. Віталіна та Андрій презентували роботи.

Made with Padlet
Було цікаво послухати інших учасників. Це команда Мелітополя презентує правила роботи у Зумі.

Як завжди, остання година табірного дня присячена волонтеру та його країні. Цього разу це був Непал.

Гора Еверест (або Джомолунгма) знаходиться саме тут.

Форма прапора заслуговує на увагу....





Традиційно, учні грали в Кахут, щоб закріпити знання, отримані про Непал..


Наша Іванка на 4 місці




День 7 Photo and Social Media
День розпочався як зазвичай, з ранкової зарядки.



Потім обговорили фото, учні вимловили ідеї, що на ньому зображено

Це була одна з перших спроб зняти місто з висоти пташиного польоту.
Далі учні пограли в Кахут, який стосувався цікавих фактів з історії фотографії.


Наша Віталіна на 1 місці поки що...





Гру завершили Віталіна 2 місце, Рустам 3 місце
Потім учні обговорили найрізноманітніші види фото, зупинилися на таких як Documentary photography та Fine Art photography та за допомогою інструменту menti визначали ці два види.
Якраз в цей день, 30 червня святкували Social Media Day і учні поділилися, якими медіа вони користуються для публікацій своїх фото.



Майстер клас з фотографії провела Ганна Грабарська, професійний фотограф.









Практичне завдання цього дня було теж дуже класне: підібрати картину відомого художника, додати сучасних аксесуарів (предметів) та зробити ідентичне фото. Ось що у нас вийшло:

Made with Padlet

А це учні прийшли одягнуті у свої костюми на сесію-обговорення картин та фото.


І завершився табірний день презентацією країни Чехії.

День 8 Street Art
День розпочався з ранкового енерджайзеру.
Темою дня сьогодні була  види вуличного мистецтва. Спочатку учні подивилися відео, щоб здогадатися тему дня.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=97&v=ExVgpwLiuKA&feature=emb_title


Потім ми обговорили різні види вуличного мистецтва, а саме graffiti, mural, stencil, mosaic, video projection, yarn bombing, street installation, flash mobbing, rock balancing etc.
Далі, щоб закріпити ці означення, пограли в гру quizziz.
В першому раунді гри перемогла! 








Практичним завданням №1 було дослідити street art на своїй території. Завдання було дуже цікавим і ми зібрали мурали та графіті на території Чернівецької області та Вижницького району. Також до нас доєднався Тодд з роботами зі свого містечка. Ось наша робота:

Made with Padlet

Майстер клас сьогодні проводив представник команди Snapchat Павло Антоненко, який познайомив нас з роботою програми Lensstudio та показав, як можна змінювати готовий шаблон, щоб отримати свою специфічну маску.

Наші учні теж спробували поекспериментувати з програмою. ось наші напрацювання:

Made with Padlet

Крім того як додаткове заняття ми опрацювали ресурс https://graffiter.com/, де малювали своє графіті на стіні. Ось наші роботи:
Made with Padlet

Наприкінці табірного дня ми познайомилися з презентацією Сільвіо про Бразилію. Але передувала презентації гра Кахут, щоб перевірити, що ми вже знаємо про Бразилію.




А ввечері о 9 годині ми зустрілися з Тодом просто поболтати на англійській мові. У нього це була 2 година дня.

День 9 Movies
День розпочався з фізкультхвилинки, яку провела Іра Новокрещенова.


Даша розпочала сесію з цікавих загадок-ребусів - здогадатися назви фільмів.


Далі учні ознайомилися з походженням слова cinema та подивилися відео про найперший фільм

Також учні переглянули фільм Еволюція кіно за 3 хвилини

та закріпили різні жанри фільмів.

Приклад action film
Приклад adventure film
 Приклад tragedy film
Приклад musical film
Приклад comedy film

Потім учні закріпили жанри фільмів у грі quizziz та подивилися відео про те, чому люди плачуть, коли дивляться фільми.


Далі відбулася презетація Віталія Тіссена про Росію, Сибір. Презентація була інтерактивна - у грі Кахут поєднувалося пояснення Віталія.


тут була на 4 місці


Друга половина табірного дня розпочалася з презентації Джоні з Бразилії про створення фільмів.



І практичне завдання дня - кожен з учнів створив своє невеличке відео.

Made with Padlet


День 10 Comics
Сьогодні була наша черга проводити ранковий енерджайзер. То я його провела на основі ось цього відео.

Тема дня - комікси. Сесію провів запрошений гість з Британії Домінік











Далі ми ознайомилися з ресурсом storyboardthat.com, на якому можна створювати свої власні коміксию І практична робота для учнів було створити комікси на три епізоди про табір. Ось наші роботи:

Made with Padlet

Ще раз переглянули вітальне відео від команди снепчат










Наприкінці табірного дня за допомогою чарівного колеса визначили команду-переможці в кожній номінації. Наша команда отримала відзнаку The most imaginative team.
Волонтери та вчителі висловили свої думки стосовно роботи в таборі.

Швидко пролетіли два тижні пілотного табору. Ми готуємося взяти участь у програмі "10 днів навколо світу". Наразі очікуємо сертифікати та подарунки учням.
Всім дякую за роботу та співпрацю.

P.S.




















1 коментар: