КАБІНЕТ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Коли я прийшла на роботу у село Долішній Шепіт у 1991 році, у мене спочатку не було кабінету. Я викладала музику, і "кочувала" разом з фортепіано з каморки піонервожатої у кабінет трудового навчання, потім у кабінет початкових класів.
     Згодом звільнився кабінет військового навчання - з сонячної світлої сторони, але туди "переселився" кабінет зарубіжної літератури. А мені дістався порожнісінький клас з північної сторони, куди сонце заглядає аж у 5 годині вечора.
     Спочатку я не знала, як його правильно оформити. У мене висіли "різнокаліберні" стенди, і одного разу комісія при об'їзді сказала мені, що у мене "конгломерат", а не кабінет.
    Досвід приходить з роками. Я вже стала вчителем англійської мови. Окрім досвіду я не шкодувала своїх власних коштів на обладнання кабінету. Окрім стендів, я придбала у клас компютерний стіл, МФУ, меблеву стінку у підсобку і звичайно ж весь роздатковий матеріал, книги, підручники. Свій перший стаціонарний компютер я "заробила" у Американських рад у 2003 році, приймаючи участь у програмі ТЕА. До нього в комплекті був принтер та сканер. Як тепер пригадую себе, як я друкую одним пальцем, нічого не вмію, і постійно телефоную у сусіднє село до інформатика, якщо десь не туди натисну. У 2005 році я знову, як півфіналіст програми ТЕА, отримала компютер з усіма додатками до нього. Так, у мене першої в школі був компютеризований клас.
      У 2010-2012 роках у школі працювала волонтер Корпусу миру Ебі Сотер. Ця дівчина жила у мене вдома, фактично була на 2 роки членом моєї сім'ї. Вона була помішана на написанні різних грантів і проектів. Завдяки їй у нашій школі 5 кабінетів ( в тому числі і мій) отримали комплекти у складі ноутбука та плазмового телевізора а також учні з 1 по 11 клас забезпечені підручниками видавництва Оксфорд.
      Стосовно мультимедійної дошки - вчитель однієї із шкіл району Т.П.Мазуряк написав заявку і отримав грант для цілого району - ноутбуки, дошки, проектори. Потрібно було внести внесок від громади - 2тисячі гривень. Цей внесок теж зробила волонтерка Ебі. Правда, після цього ми на дошку ще чекали 2 роки, і не знаю, чи дочекалися б, якби не "рух вперед", а саме похід до заступника голови райдержадміністрації стосовно цього питання. Так дошка до нас "дійшла". Правда проектор і установка - знову все за мої кошти.
      Цього року надійшла радісна звітка від МОН про те, що ті школи, які брали участь у проекті Go Camps отримають 15 компютерів. Я чекаю на те, що в майбутньому я зможу взагалі проводити круті уроки з використанням веб-ресурсів кожним учнем. Але, знову ж таки, чекаємо...
     За 25 років роботи у школі мій кабінет оплачувався 2 або 3 роки ( я маю на увазі період, відколи вийшла "Інструкція про оплату праці", де було вказано, що доплата за завідування кабінетом 10-13 %).
   Добре памятаю, як приїжджала комісія з районо перевіряти, що у мене в кабінеті є (для того, щоб дати оплату), і головний бухгалтер відділу освіти витер пальцем пилюку від крейди на моєму сканері і демонстративно мені її показав. Також памятаю постійний страх учителів фізики та хімії типу "Не треба мені оплати, бо прийдуть, перевірять, а у мене немає всіх реактивів, чи всіх приладів...." І ніхто не говорив про те, що згідно наказу про Типовий перелік навчального обладнання", тим усім обладнанням має забезпечити ДЕРЖАВА. А держава не дала мені НІЧОГО. Навіть замість поламаних стільців у мене деревяні лавочки - за рахунок батьків. І ви не бачили картину, коли я літом їхала на тракторі селом від хати до хати своїх учнів, збираючи дошки на нові лавочки.
     Останні десь 4 роки наші директори - як попередній так і теперішній навіть не дають кабінети до оплати зовсім - ні один. І не памятаю, щоб я підписувала наказ про призначення мене завідуючою кабінетом, принаймі цього року (хоча я не в курсі, можливо цей наказ видається раз у 10 років...)
    А вчителі працюють, наповнюють кабінет усім можливим ( у межах розумних цін) за свої кошти. І всі мовчать про те, що оплата кабінетів входить у педагогічне навантаження. І як з цим боротися?
    Цього року вирішила брати участь у конкурсі кабінетів суспільно-гуманітарного циклу у своїй області. Подала документи у район, але не знаю, чи дійшли вони в область.....
      Зрештою, зробила ролик, який зуміла... Буде мені на память....



11 коментарів:

  1. Велика розумничка! Я в захваті від упорядкування матеріалу. У мене багато, але до упорядкування далеко... Все хочу налагодити, хоча кожного разу ловлю себе на думці - так чи інакше зробити: по темам чи класам? Теми повторюються. Але для зручності краще клас. Як бути? А де у кабінеті розміщені полички? Чи у вас є підсобка? Взагалі дуже здорово!!! Молодець! Можливо надаш поради (хоча ми віку майже однакові, але досвіду перейняти мені не завадить)

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Гарно дякую за теплі слова. Ото у мене з шафами - підсобка.

      Видалити
  2. Супер! Знову і знову переконуюся, що мені є на кого рівнятися і в кого вчитися! Хочу до тебе в гості, щоб збагатитися професійно. Ти - молодець!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Приїжджай, буду рада. А то ми зустрічаємося лише на конкурсах.

      Видалити
  3. Маряночко! Ви - велика Молодчинка! Я у захваті від Вашого кабінету! Все життя створювала його, а потім зі зміною місця проживання довелося все лишити. Наповнювала свій кабінет так, щою там було ВСЕ потрібне для уроків, для дітей! На новій роботі працюю вже четвертий рік, а Кабінет сниться ночами і до цього часу!!! Обіцяю поділитися світлинами! Радує те, що в моєму
    кабінеті працює моя колишня учениця. Сподіваюся, що продовжить мою справу! Зараз бігаю з класу в клас і ношу на собі "все для вчителя" ))))))

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую за гарні слова. Сподіваюсь, що колись у моєму кабінеті буде працювати хтось, за ентузіазмом схожий на мене.

      Видалити
  4. I've always felt you, Marianna, were a dedicated teacher and a great enthusiast and now I could see it through this virtual tour! I wish you all the best in the contest! Your students are lucky to have you as their teacher! May you be blessed with even more stories of their success! Sophia

    ВідповістиВидалити