неділя, 18 жовтня 2015 р.

МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР з підготовки до ЗНО

13 жовтня у Чернівецькому інституті післядипломної педагогічної освіти було проведено практичний семінар з підготовки тренерів для проведення районних семінарів-практикумів вчителів іноземних мов, які викладають в 10-11 класах.  Про це ви можете прочитати і подивитися фото ТУТ. Мені було доручено відвідати семінар та донести практичні рекомендації до вчителів іноземної мови нашого Вижницького району.

 На семінар зібралося більше 20 педагогів з різних районів Чернівецької області.  З вступним словом  виступила Куриш Світлана Михайлівна. Присутнім було доведено інформацію про зміни в  процесі проведення ЗНО/ДПА з іноземної мови. Також Світлана Михайлівна провела з вчителями тренінг, за якими критеріями і як перевіряти письмо, а саме написання повідомлення (або листа). Було цікаво вияснити, що, здавалося б великий і гарно написаний лист може отримати лише 6  балів з 14, тому що не відповідає всім критеріям, а саме, змістове наповнення не відповідає трьом умовам. Додому ми отримали завдання провести такий же тренінг з вчителями району на основі іншого зразка.

Я також хочу поділитися посиланнями на цікаві статті, з якими я ознайомилася в соцмережі Фейсбук  про те, що відбувається. Спочатку - це Наказ МОН № № 940 від 16.09.15 року "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році". Більшість учнів, батьків та вчителів була у шоці. Якщо почитати коментарі після цієї статті, то стане зрозумілим відношення більшості до цієї ідеї. Проте, особисто я  - за це. Хоча, якщо брати до уваги заяви про те, що зарплата вчителів буде залежати від рівня навченості їх учнів, то після ЗНО 2017 року мене мали б, по ідеї, вигнати з роботи. Зараз у мене в 10 класі 5 учнів. Це "цвіт", який залишився після того, як інші учні вступили на навчання до коледжів, технікумів та училищ. З ними мені потрібно заново вчити алфавіт, написання цифр, множину іменників та ін. Не кажу вже про те, як заставити їх вивчити лексичний мінімум 2500 слів, запропонований у програмі ЗНО. До речі, хочу сказати, що багато хто з вчителів не знає про цей vocabulary list. Читаючи програму з початку, не доходять до кінця і не бачуть , що там подано, на мою думку, дуже корисний перелік слів як за алфавітом так і тематично згрупованих. Хоча б є орінтир для охоплення лексикою. Отже, я маю над чим працювати.

Далі,  прем'єр міністр Арсеній Яценюк запропонував міністерству освіти збільшити години на вивчення іноземної мови, що й було зроблено відповідним наказом міністерства освіти. але знову ж таки - нестиковочка виходить. Коли вводились додаткові години з предмета "Захист Вітчизни", то години було додано з додатка 1 по додаток 20.
             З англійської мови ж чомусь вирішили додати за додатком 1. А всі решта прості школи (не говорячи вже про спеціалізовані), які йдуть за іншими додатками, спіймали облизня. А хіба тим учням, які ідуть за додатком 10 (вивчення двох іноземних мов) заважала лишня година? А ось відповідь на це запитання.

Все звернуто на місцеву владу, яка мала би "підтягнути" всі додатки за додатком 1. тільки кого малося на увазі - департамент освіти області, чи районні відділи освіти, які економлять на чому можуть, а ні, щоб ще щось комусь додавати.  Проте, за словами премєра, збільшення годин є серйозним геополітичним рішенням.

Наступна новина, це те, що Випускний іспит з англійської у формі ЗНО скасовано. Знову ж таки, одні цьому безкінечно раді, хоча радуватися нема чому, бо "відстрочка" лише на рік. Інші ж збирають підписи під петицією, щоб ЗНО для всіх все таки відбулося. На цю тему є цікава, на мою думку, стаття. Міністерство освіти візразу ж пояснило,  чому іспит з іноземної мови віддано школам.

Наше вчительське завдання так чи інакше готувати дітей до іспиту - ЗНО чи не ЗНО. Отже, повертаючись до методичного семінару, хочу сказати, що практичні поради від вчителя-методиста гімназії №4 м.Чернівці Віри Складан були найціннішими. Вчитель з практичним, підкреслюю, досвідом поділилася своїми "секретами" підготовки учнів. Перш за все, потрібно обовязково опрацювати всі завдання ЗНО попередніх років в першу чергу для того, щоб звикнути до самої структури тестів. Далі працювати з кожним типом тексту багаторазово. Перед початком роботи з текстом потрібно обовязково уважно розібрати саму інструкцію виконання завдання.  Потім спочатку переглянути твердження до тексту, а потім аж самий текст. В тексті обовязково вчити дітей виділяти ключові слова та вирази, які допомагають розумінню змісту та ПІДКРЕСЛЮВАТИ або ВИДІЛЯТИ МАРКЕРОМ.  Звертати увагу на використання синонімів.

Під час виконання граматичних завдань, де потрібно вставити слово в речення - повинен спрацювати принцип "пазла". Тобто, подивитися, яка граматична одиниця іде перед пропущеним словом, а яка після нього. Працювати методом виключення, аналізувати, чому те чи інше слово не підходить.

І, накінець, це те, що ми повинні працювати за стандартами та зразками іспиту PET. Про це можна почитати і вибрати собі завдання для тренувань ТУТ.

Думаю, що маю право поділитися з читачами блогу презентаціями та матеріалами, які нам були любязно надані для sharing with other teachers.


                               

                              

Немає коментарів:

Дописати коментар