неділя, 24 грудня 2017 р.

Тренінг Ефективна комунікація органів публічного управління та інститутів громадянського суспільства: механізми, кращі практики та досвід імплементації

11-12 грудня 2017 року за пропозицією Вижницької РДА я, як голова громадської організації взяла участь у тренінгу "Ефективна комунікація органів публічного управління та інститутів громадянського суспільства: механізми, кращі практики та досвід імплементації", який було проведено у Чернівецькому регіональному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
У тренінгу взяли участь представники органів влади, місцевого самоврядування, ЗМІ та громадських організацій Вижницького та Путильського районів.

      Спочатку  перед учасниками тренінгу виступив директор центру Ярмистий Микола Васильович. Він розповів про нормативно-правове забезпечення ефективної комунікації.
Микола Васильович повідомив, що в області нараховується близько 700 громадських організацій, але по справжньому дієвих є дуже мало.
    Цікавим було обговорення про те, що при райдержадміністраціях діють Громадські ради. Але наскільки ефективною є ця співпраця? Багато дається пропозицій, але вони не враховуються. Засоби масової інформації теж мають владу. Коли виникає якийсь конфлікт - ЗМІ виграють. 
    Також Микола Васильович ознайомив учасників тренінгу із статтями Конституції України та законами України про право на свободу слова та думки, про вільний доступ до інформації, про місцеве самоврядування та ін.
     Цікавою була теза пана Миколи про те, що в облдержадміністрацію є багато звернень. але немає звернень про недоліки в роботі.
     Микола Васильович познайомив присутніх з формами та методами взаємодії органів публічного управління та інститутів громадянського суспільства. Це - конференції, семінари, форуми, громадські слухання, круглі столи, збори, теле і радіо дебати, дискусії тошо.



Потім з лекцією виступила Грищенко Альбіна Віталіївна, заступник директора, начальник навчально-методичного відділу центру.

Під її керівництвом учасники попрацювали в групах, озвучили проблему, спільну для свого регіону та запропонували розвязки цієї проблеми від ЗМІ, ГО та представників влади.











До вашої уваги відео захисту наших групових проектів









Наступною була дуже цікава лекція від Смолдирєвої Тетяни Петрівни, директора радіо Буковина.

понеділок, 11 грудня 2017 р.

Участь у mini -EdCampKyiv "Без довіри немає освіти"

2 грудня 2017 року я взяла участь у неординарній події, яка проходила у м.Києві у школі №148, директором якої є Сергій Горбачов. Це Афілійований mini EdCamp Kyiv "Без довіри немає освіти". Звіт про цю подію можна прочитати ось ТУТ.
       На подію приїхало багато освітян та батьків з різних куточків України. Мені приємно було побувати серед колег з Києва, Донецької, Дінпропетровської, Полтавської, Житомирської, Запорізької,  Сумської, Чернігівської, Черкаської, Рівненської, Харківської, Миколаївської,  Закарпатської, Хмельницької областей.
       Відразу ж зустріла свою однокурсницю, а нині відому директорку гімназії Введенська Катерину Спітковську. Сподівалася зустріти ще кілька своїх колег з УМО.



Спочатку ми були усі разом у актовій залі, де відбулося відкриття та дві пленарні сесії: 








     Спочатку відбулася це подіумна дискусія: "Без довіри немає освіти", у якій взяли участь Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України, Тетяна Шкурова, заступник директора департаменту Київської КМДА, Наталя Іваніна, начальник управління освіти Дніпроського РУО, та Ксенія Мерінова, голова батьківської ради Дніпровського району Києва.





Далі відбувся діалог з Павлом Хобзеєм.




Потім були проведені фасилітаційні сесії. Перед початком події ми отримали бейджики з номером групи, у якій ми будемо працювати. Фасилітатор Зоя Зіновьєва заохотила нас провести сесію та поділитися досвідом своєї роботи. 







        Потім ми пішли на SpeedGeeging.  Всі запрошені та заявлені попередньо експерти у своїй галузі анонсували свою сесію за одну хвилину. Ми, учасники, обирали, до кого іти.
         Спочатку я відвідала сесію Альони Парфьонової та Романа Корсуна з ГО "Батьки SOS" "Як захистити права дитини не втрачаючи рівновагу". Я дуже поважаю цих людей та з задоволенням та цікавістю читаю їхні пости. 




Другу експертну сесію я відвідала у Катерини Спітковської, директора гімназії "Введенська". Вона поділилася досвідом про те, як проект, поданий їхньою командою, виграв фінансування Громадського бюджету.








Після обіду вже я, разом з іншими учасниками, стояла та анонсувала свою сесію. Я дуже хотіла донести до вчителів інформацію про те, як відбуваються уроки за кордоном, як вчителі спілкуються з учнями, показати їм відео та фото з американських шкіл та обговорити ті хороші ідеї, які ми можемо забезпечити. Я навіть підготувала такий собі презентаційний плакатик, де написала:
Хто - Климчук Маріанна
Звідки  село Долішній Шепіт Вижницького району Чернівецької області
Як що ви відвідаєте мою сесію, то ви:
Почуєте про те, як за кордоном проводяться уроки, як вчителі спілкуються з учнями та якою є їхня мотивація до навчання.
Побачите: відео та фото різних уроків та класних приміщень
Подискутуєте про те, що цікаве, гарне, корисне, або навпаки, ми можемо запровадити в Україні.

І до мене прийшли зацікавлені люди. (Фото сесії додам пізніше, бо фотографувала не я)


Я, як людина, яка вже колись бувала на тренінгах , розпочала свою сесію з вправи-привітання, коли кожен учасник, передаючи з рук в руки мяку іграшку, називав своє імя та рису характеру, яка починається з цієї ж літери, що й імя.

Так як формат моєї сесії передбачав дискусію, то наступною була вправа "Згоден - не згоден".  Я зачитувала такі собі "провокаційні" твердження, і учасникаки обирали позицію - згоден - не згоден та аргументували свій вибір.

Наступним завданням було виразити одним словом фактор, який, на їхню думку, є важливим для підвищення якості освіти. Тоді ми виокремили ті фактори, на які ми можемо вплинути та ті, на які не можемо і я поступово перейшла до розповіді про те, що і як відбувається за кордоном, а конкретно в США, штат Невада, місто Ріно, де я перебувала на стажуванні та проходила практику в школі.

Мені дуже приємно, що люди ставили запитання, з цікавістю переглядали відео та навіть залишилися у мене всю перерву між сесіями.

І остання вчительська сесія, яку я відвідала - це сесія колеги з Жовтих Вод Дніпропетровської області Наталі Дробот, де вона розповіла про форми і методи роботи на уроках зарубіжної літератури "Як я намагаюся формувати компетентності".



Завершилася подія врученням сертифікатів та фото на память.


                             


Для мене ця подія завершилася знайомством з цікавими людьми. які залишили свої координати для співпраці.