СТОРІНКИ

вівторок, 30 липня 2019 р.

Американська Middle school. Замальовки з досвіду.

Як я вже писала, під час перебування у штаті Невада на стажуванні мене було призначено до середньої школи. Це Pine Middle School.

 Це шкільні коридори. У них розташовані шафки для особистих речей учнів. Стіни можуть бути прикрашені малюнками учнів.











Так як школа мультинаціональна, то можна побачити таку карту, звідки тут навчаються учні-імігранти.
Класна кімната, де я проходила практику.


 У школі навчається більше тисячі дітей, учнів 6-8 класів. Учнівська форма - це вільний низ (штани або спідниця) та фірмовий верх - байка з капішоном або футболка з логотипом школи. Може бути синього або чорного кольору.  Наповнюваність класів велика, від 30 до 40 учнів. Місць у класі є на 40. У них немає так як у нас паралельних класів - А,Б,В.  Учні поділені на teams (команди). В холі школи є офіс-секретаріат. Сюди приходять записатися у спеціальний журнал відвідувачі. Тут чекають на своїх дітей батьки.
Тут є інформація про 4 основні вчителі цього класу Core teachers
 

На урок історії (яка поєднана з географією та називається social study) команда-клас може прийти в одному складі, а на математику вже в іншому.  За результатами тестів з математики деякі учні можуть переходити з команди в команду. Всього у учнів 4 обовязкових предмети - це Social Study (або історія з географією), математика, англійська мова та Science (щось типу природознавства з домішками фізики). Як мені сказали - хто хоче вивчати біологію або хімію, то вивчає їх вже у старшій школі за вибором. Іноземну мову вивчають іспанську або французьку. Вона за вибором. І вибір цей не навіки. Тобто, одного року хочу- вивчаю іноземну мову. Наступного не хочу - не вивчаю. У нас все тримається за навантаження вчителя. У них, якщо учні не обрали, то вчителя довантажуть чимось або пропонують роботу в іншій школі, де години є. Також предметами на вибір є інформатика, музика, образотворче мистецтво. Фізкультура обовязкова три семестри, далі - за вибором.

КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ
Учні пишуть олівцями (навіть у 8 класі)
Учні підписують зошити і ведуть щоденники ДОВІЛЬНО
Учні НЕ носять підручники - їм видають два комплекти, одни для школи, один для дому.
Якщо учень відсутній - негайно телефонують батькам. Але це робить не класний керівник, а секретарі в офісі школи. Вчитель зранку подає листочок з прізвищами відсутніх.
На уроках ніхто нікому не робить ніякі зауваження. Ні за телефони, ні за розмови. (По крайній мірі я за своє відвідування цього не побачила ні на однім уроці).
Якщо багато пропусків - можуть вигнати зі школи.
Якщо учень не здав іспити за середню школу - у вищу школу High school його можуть або не взяти - або взяти з умовою, що він доздає іспити (ще раз у 9 класі вчить математику за 8 і здає)
Якщо ти не поздавав всі іспити (раз у семестр), необхідні для отримання документу про освіту - ти його НЕ отримаєш.Потім можна знову піти в денну школу довчитися.

Ці учні починають уроки о 7.40. ранку. в 7.15 їх вже привозить шкільний автобус.
Це відео знято о 7.18 ранку 28 вересня. Учні сходяться до школи. Багатьох привозить шкільний автобус.


 Починається день щоранку зі своїм класом клятвою (Pledge), яка промовляється по гучномовцю по цілій школі і учні повторюють її у класі. Для учнів це трошки зарано. Перший урок можна побачити, як вони зівають.




На цьому відео ви можете переглянути форму, яку носять учні. У них перерва. У цьому великому залі на першому поверсі вони обідають. потім лавиці складаються і виносяться і зал стає вільним. Також у цьому залі є сцена і тут відбуваються різні виступи і свята.



У Pine Middle school моїм вчителем партнером був Джері Міллер. Це вчитель, який викладає англійську мову (Language Arts), історію та географію (Social studies) а також веде факультативний предмет Драма, який не оцінюється, але проводиться 2 рази на тиждень і діти ходять на нього за вибором. Про це трішки згодом.



Тут хочу звернути увагу, що підлога застелена ковроліном у кожному класі.
У класах є оголошення nut-free room. У багатьох дітей алергія на арахісове масло, тому його заборонено брати в клас (з бутербродами).
Вчителі дуже гостинні, привітні, відповідали на всі мої запитання. Вони носять простий одяг. Відношення  до учнів позитивне, не роблять ніяких зауважень. Вчитель можу підійти і допомогти відкрити книжку тому учневі, який не дуже хоче це робити. Учні на уроці активні. Якщо їм кажуть - мозковий штурм - всі активно обговорюють питання. Якщо кажуть писати - всі тихенько пишуть. ті учні, які закінчили швидше - можуть тихенько пошеки розмовляти.
Про темп уроків можна сказати, що повільний. За урок 75 хвилин учні роблять 4 види діяльності. Уроки спарені . Є 2 перерви по 30 хвилин. Вчителі розповідають, що вони не "біжать галопом" через програму, а працюють на результат в кінці.
В перший же день 21 вересня мене після уроків було запрошено на так званий Sub.
Це таке собі засідання 4 основних вчителів класу та представника шкільної адміністрації, яке відбувається раз на тиждень. Ан кожного учня школи заведено електронне "досьє". На цьому засіданні обговорюють кожного учня класу. При обговоренні відкривається його персональна сторінка та висвітлюється на екран. Вчителі голосують за учня "thumbs up". якщо хоча би один вчитель проголосував "thumbs down", він повинен пояснити, чому він так проголосував, які проблеми у цього учня з його предмету. Тоді відкривається сторінка цього предмету, де показано всі завдання, які учень здав - не здав. Вчитель пояснює, чи звязувався він з батьками для повідомлення проблеми, що  було зроблено і що буде зроблено цього тижня до наступного дня засідання.
 До речі, вчителі виставляють оцінки в електронні журнали раз або два на тиждень. перед тим, як здати якусь роботу на оцінку - учні багато тренуються, щоб навчитися як це робити.

Розклад уроків для мене так і залишився незрозумілим. Періоди.


Єдине, що я зрозуміла, що кодного дня уроки чергуються. Тобто, якщо сьогодні математика у 7 класі 1 урок, то завтра вона буде 2 урок. післязавтра 3 урок і так далі. це, щоб не було так, що в одного вчителя продуктивність завжди хороша, а в іншого ні. Чергуються уроки та години їх проведення.
Кожен вчитель може собі замовляти те, що йому потрібно на клас, за спеціальною формою. Проте, вчителі так само дещо і купляють на клас.

А зараз окремо нотатки по кожному предмету.
Урок англійської мови. Завдання - написати висновок до прочитаного оповідання.
Постановка завдання. Вжити вирази для визначення подібностей та протилежностей " on the contrary..."


Працюють над завданням. Як видно - працюють не всі. але результат повинні видати всі.


 Всі зачитують.

 Кусочок зошита з мови. Учні пишуть олівцями навіть у 8 класі. У кабінеті є автоматична машинка для пістругування олівців. коли учні пишуть відповіді на запитання, або частинку есе, вони мають право витирати написане стільки, скільки потрібно.


Одне із завдань - скласти розповідь.
 Обговорення ідей






Ось план роботи на 17 жовтня та записка від батьків про те, що вони відвідають учнівську конференцію і коли.


Урок історії історична гра. 7 клас. 25 жовтня 2017. Попередньо, зранку на дошці висвітлюється ось такий план уроку.



Учні грають в гру (Jamestown survival game), але шум страшенний. Проте, вчителеві важливий результат.


Урок  історії. Обговорення поставленого питання. Знову ж таки, неможливо перевірити, чи вони дійсно обговорюють питання, чи розмовляють. Але пізніше їм прийдеться дати письмову відповідь на це питання з поясненням - чому?. Не тести, а відкриту відповідь. Тому вчитель навіть не нервується і не заставляє дітей говорити по темі. Він знає, що вони ПОВИННІ в результаті дати відповідь.



У цьому відео ви бачите початок уроку, де вчитель дає питання на семінар, показує, де шукати відповідь. Це такий собі план уроку, який оголошується на початку уроку. Він наголошує на тому, що учні повинні відповісти на питання "Чому"...відбувалися ті чи інші процеси. Якщо хочете, можете звернути увагу на зовнішній вигляд вчителя. У них це зовсім не є проблемою.



Теж частинка уроку 17 жовтня. Можна побачити, що у учнів на парті пляшки з водою. Також над дверима назва цього класу "Patriots".


Іноді на уроці учні переглядали та обговорювали новини (13 жовтня 2017 року)


Сократівська дискусія. 18 жовтня 2017, 7 клас. Предмет Social studies. Сократівська дисусія - це дуже цікавий вид роботи. У ній протягом 45 хвилин приймають участь рівно половина класу. Інша половина класу готується, уважно слухаючи, що відбувається. Наступні 45 хвилин учні місняються місцями.Попередньо вивчаються кілька параграфів. На цю дискусію кожен учень готує 5 питань за вивченими параграфами та посилання на сторінки, де можна знайти відповідь на це питання. (План роботи було дано день наперед)

 У кожного учня є в руках rubrics - це такий собі лист самооцінювання.


Якщо ти підготував і запитав свої 5 питань - ти отримуєш, наприклад, 10 балів. Якщо ти відповів на 5 питань іншого учня, ти отримуєш ще 10 балів. Якщо ти прокоментував відповідь інших учнів (їх вчать вживати вирази "Я погоджуюсь з... тому що....+підтвердження з підручника або "Я не погоджуюсь з...тому що...+ підтвердження) ти отримуєш +5 балів за коментар. Якщо ти презентуєш оригінальні ідеї, коментуючи, ти отримуєш 10 балів. Якщо ти надав посилання на текст ти отримуєш 8 балів.  Дискусію розпочинають два активні учні. Вчитель тільки спостерігає  і робить помітки, хто скільки працював. Учні самі собі виставляють бали. Навіть ті учні, які не читали вдома, гортають сторінки і шукають відповідь на це питання. Як приклад питання How did diseases contribute to slaver trade?


















У двох сьомих класах я давала культурологічний урок про Україну. Учні писали свої очікування від уроку, обговорили вираз "East or West home is best", повторили історію Америки, а саме розгадали кросворд, щоб дізнатися, з якої я країни, подивилися історико-краєзнавчу презентацію про Україну, прослухали гімн України в сучасній обробці, закріпили факти у вигляді fishbone таблиці, склали пазл-карту України, ознайомилися з культурними артефактами та отримали домашнє завдання розмалювати писанки.

Мій партнер-вчитель Джері Міллер
Робота над створенням акровіршів.


Актівіті - учні читають акровірші АМЕРИКА (мій урок 28 вересня). Ви можете побачити, що на уроці багато учнів.


Урок у іншому класі. Читання акровіршів.





Очікування від уроку 27 вересня



Очікування від уроку 28 вересня





Обговорення прислівя "East or West home is best" 27 вересня


Обговорення прислівя "East or West home is best" 28 вересня






складання пазлів (відео)





Виконую гімн України для американських учнів


Робота на уроці


Підсумок мого уроку. Одна річ, яку дізналися про Україну (27 вересня)



Підсумок мого уроку. Одна річ, яку дізналися про Україну (28 вересня)



І було дуже приємно вже після повернення додому побачити виконане домашнє завдання - розфарбовані писанки.



Такий у них спортзал.


Після уроків учні збираються додому. У кодного в коридорі є своя шафка, де вони тримають речі. Так відбувається збір додому.


Один з учнів, який на інклюзивному навчанню, навчає мене як робити орігамі. Потім розповідає про те, що його предметом за вибором є Life education, де він вивчає про бюджет.




УРОКИ МУЗИКИ.
Музика в учнів за вибором. Причому у них є вибір з вибору - співати в хорі, грати на скрипці чи грати в ансамблі. Я могла спостерігати хор та гру на скрипці.
Вчитель, який тренує хор - за національністю чи то голандець чи то німець. Розповідає, що предмети за вибором не фінансуються державою. Тому, щоб заробити на лавочки для хору, які складаються, на музичні інструменти та інше, що йому потрібно, займаються фандрайзингом. учні багато виступають на концертах - як у школі перед батьками так і на міських заходах. На шкільних заходах для батьків є символічна плата - за вхід на концерт. За ті гроші шиють костюми та купують необхідне. Також він розказував, що в нього на шоколадній фабриці працює друг, у якого він купує оптом шоколадки по 50 центів, а у школі діти допомагають продавати їх по долару. На виручені кошти теж закуповує необхідне для кабінету. До речі, у хор приймаються всі бажаючі, не має значення, чи є в тебе музичні дані. В хорі близько 70 учнів. Є учні, які в хорі кілька років підряд, а є, які можуть змінити цей предмет за вибором.

На цьому відео розспіванка. Учні співають за компютером (програма smart music). Учні за бажанням можуть керувати процесом. Поведінка учнів вільна. На жодному з уроків не чула зауважень стосовно поведінки.
















Розучування пісні про Миколая.
















Ще кілька репетицій 13 жовтня 2017 року з телефона.

Старовинна англійська колядка "The auld lang syne" та "The Star spangle banner", національний гімн Америки, в багатоголосому виконанні. Супер!!! І це простий шкільний хор. Але заняття у них щодня.


Розучування пісні, робота над голосами.




Виконання цієї пісні під фонограму.



Тут ви можете побачити, як після заняття учні складають лавочки з хору.



В кінці заняття учні мають можливість за бажанням заспівати в караоке улюблену пісню.



ГРА НА  СКРИПЦІ.
Для мене було дивним те, що одночасно грі на скрипці навчалося біля 30 учнів. Адже у наших музичних школах це відбувається один на один, і тільки вже гравці з невеликим досвідом можуть грати в ансамблі. Проте, вчитель чудово справлявся з цим завданням. На уроці діти грали невеличкі вправи-розминки під супровід комптерної фонограми, грали нескладні мелодії, деякі учні мали можливість виконати мелодію індивідуально.

Настройка інструментів на початку уроку.



Тренувальні вправи пальцями, не смичком для розвитку ритму. З компютерним супроводом звучить дуже гарно.



Підготовча робота до гри смичком. Це просто дивовижно, як стільки учнів слухає і виконує завдання.


На цьому відео вчитель демонструє як потрібно грати та питає"Що не так з моєю рукою?", "Що не так зі звуком?". Не просто пояснює, як потрібно, але й питає, щоб учні самі дійшли до правильної думки. Далі він показує план роботи на урок і ознайомлює учнів з ним.


Виконання розминок під компютерний супровід. Учні грають простенькі мелодії, але звучить дуже гарно. Також у цьому відео вчитель пояснює, яким має бути правильний звук. тут можемо побачити, як вчитель говорить у мікрофон, щоб краще його було чути.



Виконання простих мелодій методом щипка (не смичком).


Індивідуальне виконання.


ДРАМА.
Драма-це факультативне заняття за вибором (electives). Учні приходять на цей урок за бажанням і він не оцінюється. Я спостерігала кілька уроків драми, які теж проводив Джері Міллер.
На першому уроці вчитель дав завдання - подумати про відому казку і придумати до неї незвичайне закінчення. Що мені сподобалося, що думали хто, як і де хотів і в якій позі: і під столом, і у кутку на підлозі. Група хлопців придумала, що "Вовк і троє поросят" -це Гітлер та троє євреїв. Якраз на цьому відео можемо побачити вчителя Джері біля цих хлопців.



Так проходив перший урок, коли учні лише отримали завдання і думали над казкою.








На інших двох уроках учні проводили репетиції своїх "творів". Деякі групи проводили репетиції на коридорі, і це зовсім не заважало іншим класам навчатися.










Ще на інших уроках вони  проводили генеральну репетицію. отримували зауваження стосовно витупу - дикція, лицем до залу, постава і т.д. та презентували вої виступи.






НАстанови вчителя перед презентацією та виступи учнів.
Презентація групи 1


закінчення

Презентація групи 2


Презентація групи 3

Презентація 4 групи.

Також на уроках драми учні складали свої власні байки. Героїв обирали за літерою прізвище та імені - Антагоніст та Протагоніст - два герої-протилежності, проте, у коджного різні. Це дуже цікаве завдання, яке розвиває творчу уяву учнів. А тема байки обиралася за місяцем народження. Наприклад, моє імя починається на М, а прізвище на К. То героями моєї байки були б Саламандра і Ведмідь Грізлі. А тема байки (я народилася у вересні)- "Не можна довіряти кожному".

Роботи учнів.




Ще цікавим завданням було придумати оповідання та виготовити героїв з старої панчохи.








Вистава, виконана за допомогою "панчішних" героїв.
УРОК МАТЕМАТИКИ в іспаномовному класі імігрантів. Вивчають дроби. На дошці намальовано кружку, до половини наповнену водою. І так зване Opener - ключове питання: How full is the cup? Хтось каже - 1. Вчителька каже Thumbs up if you agree, thumbs down if you disagree. (учні повинні висловити згоду чи незгоду великим пальцем руки).
Урок починається з гри. Учня просять пояснити правила гри на англійській мові, не на іспанській. Суть гри - учню, в руках у якого мяч, потрібно дати відповідь на питання на англійській мові (математичні терміни). Якщо відповідь неправильна -учень сідає. Також, хто каже щось по іспанськи- вибуває.


Тема уроку - дроби. половина, третина, четвертина. Спочатку повторюють за вчителькою за малюнками та записують у зошити.  Пояснює запис словами - може бути one third або a third.  Наголошує на те, що в тестах можуть бути проблеми, бо завдання написано словами. Наприклад one half plus one half.
Далі на 10 хвилин роздала листочки з завданням, щоб заповнити у групах. Учні виконують завдання під музичний таймер. (До речі, я своїм учням на уроці теж почала доволі часто вклювати таймер з музикою для виконання певних вправ.) Майже всі завдання учні виконують в групах або парах і вчителька каже You can talk to eacj other, it's OK. (ви можете говорити одне з одним, це нормально). Індивідуально діти працюють тільки вдома або на самостійній роботі. Для тих учнів, які швидше закінчили, є додаткові завдання.
 На уроці є ще одна вчителька. Потім обидві опитують учнів і роблять помітки.Поки учні виконують завдання, вчителі ходять по класу і ставлять питання по завданнях. Учні відповідають і вчительки робить помітки, хто правильно вмів назвати дріб., тобто, хто завоїв назви дробів. (Так як це клас імігрантів, як і називаються в школі newcomers, то тут на 15 учнів працює дві вчительки).



Далі вчителька написала завдання до проекту і сказала - давайте подивимося на мету (уроку). I can identify and label fractions. Identify- це назвати його, а label - це написати чи зафарбувати. також була мовна мета I can learn vocabulary related to fractions, так як учні окрім вивчення дробів ще мали й вивчити слова, як назвати ці дроби англійською.
Далі учнів поділили на групи 2-3 учні. Вони повинні були зробити постер про свій дріб. Один учень від групи ішов отримати матеріал для роботи (ножниці, клей, маркери). На постері повинно було бути число, слова та малюнок. Проект теж виконували під музику.
  Презентація проетів про дроби у групах. Який дріб? Яким малюнком представили? Наприклад - половина, малюнок-піца. Одна восьма - печиво. 
Для заохочення учнів, які щось сказали гарне, вчитель використовує такий прийом Let's give Dan a three. Давайте Дену "дамо три" і учні три рази плескають в долоні.



Ще дві групи презентують свої проекти. Після кожної презентації учні хвалять одне одного аплодисментами. На цьому уроці комбінується словниковий запас та математика.


12 жовтня 2017 року. Цікавим був урок англійської мови в іспаномовному класі. На уроці 26 учнів з різних країн - Мексика, Гватемала, Сирія, Перу, Сальвадор, Пуерто-Ріко та різного віку (6-8 класи) . Я представилася. За пропозицією одного учня інші учні теж представилися.
    Пані Вікторія Толедо - іспаномовна вчителька, яка на уроці часто переходить на іспанську мову. Урок починається з називання дати, погоди . Також вони обговорюють, чи був правий той учень, який минулого разу передбачав погоду. Далі вчителька бере стіки з іменами, несе до однієї з учениць і та витягає імя того, хто буде передбачати погоду на наступний день.
   Наступним етапом уроку є читання. Кожен учень обирає простеньку книжечку (з класної бібліотечки), читає її  на протязі 10 хвилин і заповнює reading log. (2-3 речення про що прочитали. Після читання вчителька витягає стік з іменем учня і питає, яке нове слово вивчили. Наприклад, the train leaves і розповідає, що це таке по іспанськи. Так пояснює кілька слів.
Учні 8 класу, але вивчали матеріал той, що ми вчимо з учнями у 3 класі. Прийменники місця. Де зайчик? У коробці, під коробкою і т.д. Завершився урок виготовленням книжечки про прийменники, де учні зафарбовували, вирізували та скріплювали листочки з різними прийменниками.

У цьому класі я теж проводила культурологічний урок, розповідала їм про Україну, показувала відео про Чернівецький університет, та виконувала нащ гімн.














Учень з іменем Jesus Сastillo з Мексики
SCIENCE LESSON урок фізики
У класі є дві дошки. Матеріал проектується на телевізор на та одну дошку. Вивчають фази місяця. На дощці ці фази написані. Учні записують у зошит , також є observation part(частина зошита для спостережень), де учні маюють всі фази. (До речі, під час вивчення цієї теми домашнім завданням було цілий місяць спостерігати за місяцем (вибачайте за тавтологію) та робити замальовки. І все.)
Біля мене сидить учениця, яка в телефоні і не реагує на завдання. Вчитель ходить по класу, дивиться, хто що робить. Цій учениці зауваження не робить. Учень з синдромом Дауна присутній на уроці і працює разом з усіма. Далі учні порівнюють, що у кого є і розказують одне одному, що вони намалювали. Привертає увагу: один, два, три... Також використовує на уроці стіки з іменами. Опитування проводить за малюнками: що це на малюнку, яка фаза? Чи ви згідні? Хто не згоден? Чому?
Учні готуються до тесту, все повторюють ще раз у програмі Quizzez. Всім учням роздали планшети. Учні в спеціальній програмі готувалися до тесту. На екрані було видно, хто приєднався до програми. далі роздає дітям НО про зміни пір року, щоб учні записали. Далі демонструє учням, хто правильно відповів на питання тесту, хто ні. Далі показує неправильні відповіді, учні ще раз читають свої неправильні відповіді і вчитель пропонує їм попрактикувати ще раз, але каже it's entirely up to you .
Потім переглядають відео з ютуба про те, що спричинює фази Місяця і знову тренують квіз.
Наступне завдання - перегляд відео про місію НАСА на місяць.  Перед переглядом відео вчитель сказав всім відкласти телефони, переглядати відео і робити помітки. Дівчинка, яка сиділа в телефоні, не відреагувала зразу, але пізніше почала дивитися відео. Відео учні переглядали у вільних позах. Хтось дивився, хтось лежав на парті. відруагували всіхом на те як комонавти "стрибали по Місяцю та співали пісню". Вчитель в той момент, як учні дивилися відео, займався своїми справами (щось перевіряв). Продзвенів дзвоник. Два учні вийшло, а інші ще додивлювалится фільм.
      У класі є полички, забиті кольоровим папером. Парти звичайні. Є дошка Assighments. Кожен учень має  величезну папку, де є все по всіх предметах. Учні тримають цю папку в школі.
У відео ми можемо побачити учня з синдромом Дауна, який навчається в класі разом з усіма.




P.S.
Дуже цікаво, що вже зараз, перебуваючи на дистанційному навчанні, у цій школі чітко розроблена програма навчання. В учнів 7 класу є такі завдання як Daily writing (щодня потрібно написати хоча б абзац свого власного висловлювання) та Daily reading. Учні щодня повинні прочитати кілька сторінок та зробити відповідний запис - дату. назву книги, скільки часу читав та номери прочитаних сторінок.
Читанню у всіх американських школах приділено дуже велику увагу. І незважаючи на те, що Америка ніби країна гаджетів, там у кожній класній кімнаті є бібліотечка і учні ЧИТАЮТЬ, читають, читають...









Немає коментарів:

Дописати коментар