СТОРІНКИ

понеділок, 2 квітня 2018 р.

EdCamp Чернівецька гімназія 5

Слава Богу, сьогодні вихідний день і я з чистою совістю відвідую ще один захід у Чернівцях - афілійований міні EdCamp в гімназії № 5.
У фойє нас любязно зустрічали учні-гімназисти. Ми записували побажання на листочках та вішали на ось це дерево.



Мої колеги-вчителі англійської мови Аліна та Юрій
Урочиста частина відкриття відбувалася у актовій залі. Пані Наталія Дробот з Жовтих Вод урочисто передала прапор дирекції 5 гімназії.


Надзвичайно цікавою була панельна дискусія "Перешкоди на шляху до Нової Української Школи: чого вони виникають і як їх позбутися" за участю Світлани Прінько, Тамари Богачик, Тетяни Федірчик. На мою думку, тут було гарячіше, ніж вчора. Питання обговорювалися цікаві та актуальні.



    Далі відбулося знайомство з експертами та експертками у форматі Speed Geeking. Серед експертів були Андрій Табачин, який презентував освітню платформу mozaBook, Олександ Медведєв, менеджер Української академії лідерства, Леся Федоренко, генеральна секретарка Пласту у світі, яка презентувала Пласт як складову неформальної освіти, Юрій Халавка, кандидат хімічних наук, який розповідав про професії майбутнього та навички, потрібні для цього, а також випускники гімназії Анастасія Руссу, Роман Осколов, Маряна Пацарнюк, з питанням для обговорення "Як змінити школу".







Я обрала сесію Андрія Табачника про освітню платформу mozaBook. Що й казати - платформа бомбезна. У Львові управління освіти закупило її для шкіл.  А у нас про неї навіть не чули (хіба що прогресивні вчителі). Але я особисто не чула. Для мене як вчителя англійської мови це було б корисно тим, що програма мультилінгвальна, і для таких уроків як CLIL, STEM це було б супер. Але...

Знову ж таки, на вчительській сесії запропонувала виступити, щоб розказати про те, як процес навчання відбувається в Американських школах. Мала для цього 45 хвилин і була приємно здивована, що мене захотіло почути багато людей. Приємно було те, що до мене завітала пані Світлана Прінько. Щиро дякую колегам, які зробили фото та відео.







Після вчительської сесії  я відлучалася у "Вікно в Америку" для зустрічі з Інною Здор. яка розповідала про проекти та грантові пропозиції від посольства Америки. Дуже шкода, що не змогла відвідати майстр-класи.





О 16.00 я повернулася назад для того, щоб "продати" свої погані звички та отримати кілька едкоїнів (спеціальних монет).
Цікавою фішкою була робота учнів, які знімали дійство та брали інтерв'ю у цікавих людей. Відео можна подивитися на сторінці у ФБ.
Дуже сподобався флеш-моб "Я, ти, він . вона, Україна в нас одна". Була можливість відчути себе ученицею.


Враження найпозитивніші! Дякую всім організаторам за підготовку.

неділя, 1 квітня 2018 р.

Регіональний міні EdCamp Chernivtsi 2018

        Поступово входить в моду для прогресивних освітях відвідувати (не)конференції EdCamp. Це зустрічі педагогів-"білих ворон" , батьків, учнів, які небайдужі до змін в освіті. Основними принципами EdCamp є безкоштовна участь, незалежність, вільна ініціатива. на цьому заході кожен може стати спікером та поділитися своїм досвідом. 
        Вперше на такому заході я побувала  2 грудня у Києві в школі, якою керує Сергій Горбачов. Там я отримала шанс поділитися досвідом перебування у Сполучених Штатах на стажуванні та розповіла педагогам, які побажали відвідати мою сесію про свої враження. Там у мене навіть не було презентації, але люди слухали мене 45 хвилин і ще перерву. Про цей захід я написала ТУТ. Так як моя поїздка до Штатів залишилася непоміченою нашим керівництвом, то я потрохи піарюся самотужки. Дякую EdCamp за надану можливість.
          Звичайно ж, не відвідати такий захід у рідних Чернівцях я просто не мала права. Зареєструвалася. Відвідала. 
        Приємно вразила атмосфера. Багато людей. Серед них і моя знайома з Жовтих Вод Наталія Дробот, з якою я познайомилася у Києві.
        Кожен учасник залишав на стенді свій "паспорт". 



Захід розпочався урочистою передачею прапора EdCamp. 


Дуже гарне привітання підготували учні-першачки (не знаю. правда, з якої школи).


Далі відбулася бесіда у питаннях і відповідях "Про організацію сучасного освітнього середовища". Серед заявлених у програмі учасників  участь у дискусії взяли пані Олена Кузьміна,  Микола Скиба -експерт з питань освіти "Українського інституту майбутнього", Яна Ропчану- президент Чернівецької міської Асоціації "Юні Чернівчани", Уляна Павлова - голова Чернівецької учнівської міської ради, Руслана Сікорська -учителька пілотного класу ЗОШ 27, Світлана Крачило - представник батьківської громади.


На заході були присутні цікаві люди. Серед них і Пауль Пшенічка, володар премії Global Teacher Prize Ukraine 2017.


Також Валентина Федоряка - учителька з Полтавської області, учасниця проекту "Як змінити школу за 7 днів".

Наступним було цікаве дійство - це визначення цінності спільноти. У кожного учасника була анкета, де він повинен був обрати собі важливі цінності особисті, сімейні, державні. На основі анкет  було визначено загальні цінності для усіх 300 людей, присутніх у цьому залі. Поки оброблялися анкети, учасники у групах сортували 60 карток на позитивні та негативні. Потім обирали з позитивних 10, а потім ще три - з найосновнішими позитивними рисами.


В результаті - три основні поняття, які виявилися спільними для усіх - це Любов, Творчість, Здоров'я.

Далі відбулося знайомство з експертами у форматі Speed Geeking. Було 20 груп людей і 20 локацій. У спікерів було 2 хвилини, щоб  презентувати себе та свій виступ та заохотити людей піти саме на їхню сесію. Ось деякі  з виступів.
Тетяна Карпів "Робототехніка у школі"


Микола Скиба "Індивідуальна освітня траєкторія"

Катерина Шляміна "Htlping students explore, who they are and who they want to be"

Я вже наперед знала, що я хочу відвідати дівчат, які ведуть курси на EdEra для вчителів початкових класів. Отже, я пішла до Марини Пристінської та Інни Большакової.
Спочатку дівчата познайомили присутніх з  Освіторією та її контентом, а потім перейшли до зразків створення освітнього середовища в початковій школі.


Перед експертними сесіями відбулася фасилітаційна сесія, на якій кожен з бажаючих міг заявити про те, що він хоче виступити та чимось поділитися. Насправді. я дуже хотіла поділитися тим, що я побачила у США. Я привезла багато матеріалу, та ще не встигла його описати. Проте, відео, яка я переглядала на Едері, дало мені поштовх. Адже все те, що зараз планують запровадити у Новій Українській Школі - це все я бачила там. Все абсолютно. Так вийшло, що моя презентація була продовженням презентації дівчат.
      Отже, на вчительській сесії мені було відведено 20 хвилин. Ще 20 хвилин свій матеріал презентувала колега з Сторожинця, молода вчителька Іуліана Попеску.




Мене, як завжди, сфотографувати не було кому. Тому, якщо хтось це читає, і випадково був на моїй сесії, поділіться фото. Мені здається, у мене була присутня Вікторія Топол???
Ура!!! Моя колега, вчитель англійської мови,  Мар'яна Лисишин з Коломиї надіслала мені фото. Щиро дякую!!!!








Я мусила сфотографуватися з дівчатами з НУШ на память. Я вважаю себе майже частиною цього дійства.

О 16.00 відбулася спеціальна сесія  від громадської організації EdCamp.
Учасники у групах обговорити плюси та мінуси деяких запитань, що стосуються нововедень в освіті.











Завершилася конференція чудовим виступом театру-студії "Гердан" та врученням сертифікатів. Разом із сертифікатом ми отримали чудовий "вазончик" на память.

P.S.
Не можу не написати про те, що в нашій школі у пятницю було навчання і для того, щоб потрапити на захід, мені потрібно було позбутися кількох мільйонів нервових клітин. Протягом двох днів виясняли - чого я їду, куди я їду. Запрошення ролі не грає, бо немає наказу з департаменту і райво. Чого це я їду на захід, який не стосується англійської мови? Я тільки працюю на свій імідж і не вчу дітей (це при тому, що завуч мені склала заміну уроків у мої "вікна"). Я була змушена телефонувати Оксані Косар, що мене не відпускають з роботи. Потім ще два телефонні дзвінки владнали цю справу.